Миколаїв - місто-порт

Миколаїв – місто-порт на півдні України, розташований на півострові, що омивається водами річок Південний Буг та Інгул. Був заснований в 1789 році як кораблебудівна верф. Свою назву місто отримало на честь покровителя моряків святого Миколая, адже саме тут в середині ХІХ знаходився штаб Чорноморського флоту. У XIX-ХХ століттях Миколаїв перебував у центрі кораблебудування. У наші дні це сучасне багатолике місто з багатою історією та унікальним географічним розташуванням, що поєднує провінційний затишок та морську славу.

Клімат міста помірно континентальний з помірною зимою та жарким літом. Сніг тут може випасти з листопада по березень. Середньорічна температура повітря становить 10 ° C. Місто особливо гарне у весняні та літні місяці, коли погода сприяє прогулянкам, катанням на пасажирському водному транспорті та огляду визначних пам’яток. У місті панує особлива атмосфера, притаманна портовим містам.

Миколаїв складається з декількох районів, але для гостей міста найбільшу цікавість становить центр. Саме тут збережений історичний колорит, строгий вигляд прямих, як щогли корабля, вулиць. Тінисті сквери тут змінюють прикрашені ліпленням та кованими решітками фасади старовинних одно- та двоповерхових особняків ХIХ-ХХ ст., Храми та вітрила яхт біля причалу старого яхт-клубу, музеї та пам’ятники історії. Тут ви знайдете безліч кафе та ресторанів, які пропонують різноманітну кухню, також і європейську. Не обходиться в меню і без традиційних українських страв.

Місто має високий духовний, інтелектуальний та культурний потенціал. Тут знаходиться кілька вищих навчальних закладів, тому на вулицях легко зустріти безліч студентів з різних куточків України та інших країн.

Миколаїв є великим транспортним хабом України, пов’язаний з іншими містами залізницею та сучасної автомобільною трасою. Зі столиці України, міста Києва, сюди можна дістатися потягом або автобусом. У місті також розташований міжнародний аеропорт, який в даний час закритий.